Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: 2776/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostadsenheten vid Fastighetskontoret, Göteborgs stad avser att upphandla ett kontrakt med en leverantör för leverans av ett it-stöd/fastighetssystem som stödjer deras arbetssätt och uppdrag. Hänvisar vidare till upphandlingsdokumentet för steg 1. Upphandlingen genomförs som förhandlat förfarande med föregående annonsering.
Varmt välkommen med er anbudsansökan!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen