234538-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ljud, ljus och bild för professionell teaterverksamhet.
Referensnummer: 17/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ljud, ljus och bild för professionell teaterverksamhet åt Göteborgs Stadsteater och GöteborgsOperan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31518100 Strålkastarbelysning, 32333200 Videokameror, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342000 Högtalare, 32342100 Hörlurar, 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 38650000 Fotoutrustning, 38652000 Filmprojektorer, 38652100 Projektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen