234582-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Röntgenlaboratorier
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bild och funktionsutrustning för pediatrisk röntgen till NKH.
Referensnummer: LS 2016-1646
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en komplett röntgenutrustning/system för skelett-/lungröntgen och en komplett röntgenutrustning/system för genomlysning. Upphandlingen inkluderar även leverans, installation, driftsättning, utbildning och underhåll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Röntgenutrustningar.