234669-2017 - ResultatSverige-Landskrona: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Anläggningsarbete.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Landskrona stad inbjuder Er härmed att lämna anbud på ramavtalsupphandling gällande anläggningsarbeten, Landskrona stad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen