234669-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Coachning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster för ledar-och grupputveckling, Sverige
Referensnummer: 18/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att tillgodose Akademiska Hus behov av tjänster avseende utveckling och coachning av ledare/chefer, ledningsgrupp och arbetsgrupper.
Inbjudan
Akademiska Hus AB, 556459-9156, inbjuder Er att inkomma med anbud i rubricerad upphandling i enlighet med detta dokument. Upphandlingen vänder sig till leverantörer som har erfarenhet av att utveckla och coacha chefer och ledare, av utveckling av ledningsgrupp samt av teamutveckling av grupper av anställda.
Upphandlingen genomförs genom ett öppet förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och syftar i att resultera i ramavtal med tre (3) leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen