Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvåbårsambulans.
Referensnummer: 17RS2249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114121 Ambulanser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling gäller ett köp av en Tvåbårsambulans till Landstinget Västernorrland med option om köp av ytterligare ett fordon inom en treårsperiod.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen