2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vattenvårdsåtgärder
Beskrivning: Upphandlingen omfattar vattenvårdsåtgärder, både entreprenadarbeten samt tillhörande förarbeten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101417:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt