See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mätning- och undersökningstjänst
Beskrivning: Uppdraget innebär att leverantören ska utföra mätning- & undersökningstjänster för kommunen. Uppdraget kan komma att omfatta olika undersökningar som är anpassade utifrån beställarens behov. Exempel på mätning- & undersökningstjänster som kommer att beställas under avtalsperioden är attitydundersökning, förtroendeundersökning, medborgarundersökning & trygghetsundersökning.
Intern identifierare: KS/2023:404
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000