Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT stöd för rekrytering
Referensnummer: STK-2018-831
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att för kommunens räkning implementera och tillhandahålla ett webbaserat rekryteringsverktyg.
Leverantören ansvarar även för drift av systemet inklusive nödvändiga uppdateringar, utbildning samt användarsupport under hela avtalstiden.
Upphandlande myndighet
Malmö stad
HR strategiska avdelningen
Stadskontoret
Organisationsnummer: 212000-1124
Omställning
Tjänsten innehåller en funktion som ger stöd för placering av medarbetare under omställning i samband med rekrytering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen