234746-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Alkoholfria drycker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel bryggeri
Referensnummer: RS 2023-00157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15980000 Alkoholfria drycker
II.1.4.
Kort beskrivning
Kolsyrade drycker till storköken tillhörande VGR samt Göteborgs Operan och Göteborgs Symfonikerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15961000 Öl, 15981200 Kolsyrat mineralvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen