Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvärv av nyproducerade hyreslägenheter i västra Malmö
Referensnummer: 22/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresserade leverantörer inbjuds härmed in till att ansöka om att få lämna anbud i MKB Fastighets AB:s upphandling för uppförande och överlåtelse av flera nyproducerade hyreslägenheter enligt de villkor och krav som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211300 Byggnation av bostäder, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen