234778-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinska informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patient data management system (PDMS).
Referensnummer: UC-2016-197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814000 Medicinska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Region Östergötland avser att upphandla ett patient data management system (PDMS) för verksamheten vid våra 3 sjukhus i Linköping, Norrköping och Motala.
Helt eller delat anbud:
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att det enbart kan vara en systemleverantör.