234790-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Tierp: Diverse hälsovård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning
Referensnummer: 2019-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85140000 Diverse hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning socionomer, sjuksköterskor, psykolog
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Psykolog
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Främst för utredningar inom skolan, kortare uppdrag, men avrop kan göras även för andra behov.
Sjuksköterskor
Del nr: 2
85141200 Sjukskötersketjänster
Legitimerade sjuksköterskor. Vissa avrop kan avse specialist sjuksköterskor, t ex distriktssköterska, IVA-sköterska etc.
Socialsekreterare
Del nr: 3
85321000 Administration inom socialtjänsten
Utbildade socionomer som med socionomexamen. För vissa avrop kan motsvarande utbildning godtas. Huvudsakligen kommer avrop ske avseende handläggning inom socialtjänsten, men avrop kan avse t.ex. tillfälliga behov inom elevhälsan.