Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, ombyggnad och mindre nyinstallation av larmanläggningar.
Referensnummer: 2017/790
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625000 Inbrotts- och brandlarm
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för service av larmanläggningar med systemet Bewator samt ombyggnad och mindre nyinstallation av larmanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 09/11/2017Slut: 31/10/2019