234850-2021 - ÄndringSverige-Malmö: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Godsfinkan 3, Malmö Stad, Nybyggnad av bostäder
Referensnummer: 20/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni till att lämna anbud på totalentreprenad gällande Godsfinkan 3 i Södra Nyhamnen i Malmö. Fastigheten är belägen mellan Carlsgatan och Bangården vid Malmö central.
Här planerar MKB att bygga 192 lägenheter, 7 lokaler och tillhörande garage i två våningar m.m.