2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för Avfall
Beskrivning: Upphandlingen avser ett molnbaserat verksamhetssystem för kommunens avfallshantering, inklusive fordonsapplikation. Systemet ska stödja hantering av kundregister, abonnemang, ordrar, reklamationer, körlistor, tjänster samt tillhörande ekonomi. I uppdraget ingår även införande, migrering, drift, underhåll och support.
Intern identifierare: KSTFU/2026:52
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48333000 Programvara för kontakthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Verksamhetssystem för Avfall