Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänst och riksfärdtjänst
Referensnummer: SN-2017/264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Knivsta kommun ansvarar för att de egna kommuninvånarna ska ges tillgång till färdtjänst och riksfärdtjänst av god kvalitet. Tillstånd för färdtjänst och riksfärdtjänst ges till dem som på grund av funktionshinder - dock inte tillfälligt - har väsentliga svårigheter att förflytta sig på egen hand eller att resa med allmänna kommunikationsmedel.
För att kunna erbjuda färdtjänst och riksfärdtjänst inbjuder Knivsta kommun därför intresserade företag till att lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen