Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Bjuvs kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande avtal upphör vid årsskiftet 2017/2018 och denna anbudsförfrågan avser ett avtal under 2 plus 3 år på de tjänster som Bjuvs kommun behöver för att kommunens revisionsuppdrag skall kunna utföras enligt plan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantören åtar sig att leverera samtliga tjänster som erfordras för att revisionens arbete skall kunna genomföras enligt förfrågan.