Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandsläckningsutrustning och utrymningsplaner 2021
Referensnummer: GNU 2021/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar brandsläckningsutrustning, verkstadsgenomgång/kontroll samt upprättande av utrymningsplaner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 45343000 Installation av brandskydd, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen