23507-2019 - ResultatSverige-Umeå: Operationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skopiutrustning
Referensnummer: VLL 1190-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för flexibel och stel endoskopiutrustning till operations- och endoskopienheterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Flexibel endoskopi
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stel endoskopi
Del nr: 2
Skopiutrustning Urologi
Del nr: 3