235081-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangsstädning idrottsverksamhet öst
Referensnummer: 02.04.02/2020/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrottsförvaltningen i Stockholm inbjuder till att lämna anbud avseende städning enligt förfrågningsunderlaget med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen