2. Förfarande
Förfarande
Titel: Annonsbyrå med digital spets
Beskrivning: Upphandlingen omfattar annonsförmedlingstjänster inom alla mediekanaler, både traditionella medier som printannonsering, utomhusreklam, radioreklam inklusive podd, TV-reklam, bioreklam såväl som alla digitala och sociala medier. Exempel på annonser Jönköpings kommun har behov av: Rekryteringsannonser, målgruppsannonsering, kungörelser och generell myndighetsinformation, kampanjer och samannonsering med andra kommuner och verksamheter.
Intern identifierare: 25/22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92312213 Teknisk textproduktion
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000