235149-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korsbandsfixation
Referensnummer: UC-2017-153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fixationsimplantat för proximal och distal förankring vid korsbandsfixation.
Helt eller delat anbud.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
— Anbudsområde 1: Främre korsbandsfixation, femur,
— Anbudsområde 2: Främre korsbandsfixation, tibia,
— Anbudsområde 3: Borrstift,
— Anbudsområde 4: Interferensskruv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen