235161-2018 - ResultatSverige-Sandviken: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödköp Livsmedel
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödköp livsmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15610000 Sädesprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15830000 Socker och liknande produkter, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15850000 Pastaprodukter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15880000 Speciella näringsprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15950000 Odestillerade jästa drycker, 15960000 Maltöl, 15980000 Alkoholfria drycker, 42417200 Transportörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen