See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts med båttaxi
Beskrivning: Skolskjuts med båttaxi för elever på Värmdö kommun. Skolskjutstjänsterna omfattar skolskjuts för elever i grundskola med båttaxi till och/eller från skola, morgon och/eller eftermiddag, där trafik med Waxholmsbolagets reguljära trafik ej är tillämplig eller på grund av elevernas schema.
Intern identifierare: 2026GSN/0007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60640000 Sjöfartstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60120000 Taxitjänster, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63726000 Diverse stödtjänster vid sjötransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1 - Svartsö skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost
Beskrivning: Skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost på Svartsö.
Intern identifierare: 1 - Svartsö skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2 - Möja skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost
Beskrivning: Skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost på Möja.
Intern identifierare: 2 - Möja skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3 - Möja och Svartsö skolskjuts och skoltransport med isgående farkost
Beskrivning: Skolskjuts och skoltransport med isgående fartyg/farkost på Möja.
Intern identifierare: 3 - Möja och Svartsö skolskjuts och skoltransport med isgående farkost
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 4 - Runmarö skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost
Beskrivning: Skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost på Runmarö
Intern identifierare: 4 - Runmarö skolskjuts och skoltransport med ordinarie fartyg/farkost
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 5 - Runmarö skolskjuts och skoltransport med isgående farkost
Beskrivning: Skolskjuts och skoltransport med isgående farkost på Runmarö
Intern identifierare: 5 - Runmarö skolskjuts och skoltransport med isgående farkost