23520-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Server
Referensnummer: 2021-9580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av servrar, komponenter till servrar samt tjänster såsom service och support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30234000 Lagringsmedier, 48820000 Servrar, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen