23522-2022 - ResultatSverige-Luleå: Licenser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Visualiseringslösning inkl tjänster till Luleås nya räddningsstation
Referensnummer: KLF 2021/728
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22456000 Licenser
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren efterfrågar en väl fungerande helhetslösning för visualisering med tillhörande tjänster, till mötes- och ledningsrum i fastigheten Plogen 5 i Luleå.
Helhetslösningen kallas i dokumentet visualiseringslösning. I visualiseringslösningen ingår AV-teknik och styrsystem för AV-teknik enligt krav i detta dokument och dess bilaga.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22456000 Licenser, 32321200 Audiovisuell utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen