235220-2020 - ResultatSverige-Sollentuna: Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Annonseringstjänster i Sollentunas lokalpress
Referensnummer: SK2019-0184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av annonseringstjänster i Sollentunas lokalpress för Sollentuna kommun samt kommunala bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 79340000 Reklam och marknadsföring, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen