235290-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Överföring av radiosändningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CDN
Referensnummer: SR1928
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64228200 Överföring av radiosändningar
II.1.4.
Kort beskrivning
CDN-tjänsten ska kunna distribuera Sveriges Radios strömmande innehåll.
Ljud som består av både direktuppspelning och On Demand-strömning.
En besökare på webbplatsen kan välja att strömma någon av de kanaler som finns på: http://sverigesradio.se/sida/allakanaler.aspx