235319-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedtekniska tjänster.
Referensnummer: UC-2016-138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ortopedteknisk verksamhet med ortopedtekniska hjälpmedel och tjänster.
Upphandlingsform:
Upphandlingen genomförs enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) som förenklat förfarande enligt kapitel 19.
Helt eller delat anbud:
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33183000 Ortopediska hjälpmedel, 85111600 Ortopediska tjänster, 85121283 Ortopedisk vård, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen