Upphandlingen avser inköp av öppen neurologisk specialistvård för Region Skåne.
Upphandlingen syftar till att utifrån befolkningens behov förbättra och förstärka den öppna specialiserade neurologin i Malmö stad samt avlasta den sjukhusbaserade vården. Den upphandlade verksamheten ska vara ett komplement till Region Skånes öppenvårdsresurser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen