235355-2020 - ÄndringSverige-Jönköping: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till Jordbruksverket och Skogsstyrelsen
Referensnummer: 2.5.11-00665/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar lokalvårdstjänster för till Jordbruksverkets och Skogsstyrelsens nya lokaler i Jönköping.
Totalyta som ska ha regelbunden lokalvård är ca 13 000 kvadratmeter. Därutöver kan det tillkomma lokalvårdtjänster i ytor som inte kräver löpande lokalvård (optioner).