235442-2020 - ÄndringSverige-KRISTIANSTAD: Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantering av farligt avfall, kemikalier och sekretessavfall
Referensnummer: 2020-O000551
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten hantering av farligt avfall består av följande delområden.
1.Farligt avfall (exkl kemiskt avfall) Region Skåne Sydväst
2.Farligt avfall (exkl kemiskt avfall) Region Skåne Nordväst
3.Farligt avfall (exkl kemiskt avfall) Region Skåne Öst
4.Kemiskt avfall Region Skåne
5.Farligt avfall och Kemiskt avfall Folktandvården Skåne AB
6.Sekretessavfall för Region Skåne och Folktandvården Skåne AB