235491-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar – Plogstål
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlogstål
BeskrivningHärnösands kommun upphandlar plogstål till gatuavdelningens snöröjningsutrustning. Se mer information i upphandlingsunderlagen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar
Ytterligare klassificering (cpv): 43313100 Snöplogar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001