Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lithium-ion Batteries for Target Systems
Referensnummer: 22FMV612
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31422000 Batterienheter
II.1.4.
Kort beskrivning
The current Target System 2010 will be modified/upgraded to Target System 2020. This will also result in switching from nickel-cadmium batteries to lithium-ion batteries with better energy content than the previous ones.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31422000 Batterienheter, 31434000 Litiumbatterier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen