2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för digital elevhälsojournal
Beskrivning: Digital elevhälsojournal till elevhälsan i respektive Sandvikens kommun, Hofors kommun och Ockelbo kommun.
Intern identifierare: IKS2026/19
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: System för digital elevhälsojournal