235566-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Värnamo: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts
Referensnummer: 2018.17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud på skolskjuts i Värnamo kommun. Transporterna ska ske med buss och mindre fordon.
Skolskjuts är regelbunden tidtabellslagd trafik avsedd för transport av elever till och från skola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skolskjutsområde 1. Bredaryds skola och Lindens skola, Lanna och matartrafik för bussar till och från Forsheda skola åk 7-9.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolskjutsområde 2. Forshedas skolor och Hånger skola och matartrafik för bussar till och från Forsheda skola åk 7-9.
Del nr: 2
Skolskjutsområde 3. Hånger byrunda.
Del nr: 3
Skolskjutsområde 4. Kärda skola och matartrafik för bussar till och från Forsheda skola 7-9.
Del nr: 4
Skolskjutsområde 5. Särskoletur till Värnamo.
Del nr: 5
Skolskjutsområde 6. Särskoletur till Värnamo.
Del nr: 6
Skolskjutsområde 7. Särskoletur till Värnamo.
Del nr: 7
Skolskjutsområde 8. Bors skolor och Tånnö skola och matartrafik för bussar till och från Bors skola åk 6-9.
Del nr: 8
Skolskjutsområde 9. Värnamo med omgivning.
Del nr: 9
Skolskjutsområde 10. Gröndalsskolan och Trälleborgsskolan.
Del nr: 10
Skolskjutsområde 11. Apladalsskolan och Finnvedens gymnasium.
Del nr: 11
Skolskjutsområde 12. Apladalsskolan och Finnvedens gymnasium.
Del nr: 12
Skolskjutsområde 13. Apladalsskolan och Finnvedens gymnasium.
Del nr: 13
Skolskjutsområde 14. Bor skola.
Del nr: 14
Skolskjutsområde 15. Fryele skola och matartrafik för bussar till och från Apladalsskolan 6-9.
Del nr: 15
Skolskjutsområde 16. Gällaryds skola och till och från Bors skola åk 6-9.
Del nr: 16
Skolskjutsområde 17. Horda skola och matartrafik för bussar till och från Bor skola 6-9.
Del nr: 17
Skolskjutsområde 18. Rydaholm skola och matartrafik för bussar till och från Bor skola 6-9.
Del nr: 18
Skolskjutsomr. 19
Del nr: 19
Skolskjutsomr. 20
Del nr: 20
Skolskjutsomr. 21
Del nr: 21