235640-2021 - ÄndringSverige-Leksand: Rengöringsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av rengöringsmedel, städredskap och engångsartiklar
Referensnummer: 21/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska leda till ett ramavtal avseende rengöringsmedel, städredskap och engångsartiklar enligt den omfattning och de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten som helhet.
Avtalsperioden är två år med möjlighet för köparen att förlänga avtalet med ytterligare ett + ett år.