235648-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Kranar och ventiler
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avstängningsventiler för fjärrvärme, fjärrkyla och ånga
Referensnummer: 19/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42131000 Kranar och ventiler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Avstängningsventiler för fjärrvärme, fjärrkyla och ånga samt tillhörande produkter, system och tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 42131140 Reducer-, regler-, back- eller säkerhetsventiler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen