235657-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal rekryteringstjänster Fastighetskompetenser, Sverige
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att tillgodose Akademiska Hus behov av stöd vid rekrytering av personal inom området fastighetskompetenser. Tjänsterna omfattar bland annat drifttekniker, driftingenjörer, förvaltare, projektledare mm.
Inbjudan
Akademiska Hus AB, 556459-9156, inbjuder Er att inkomma med anbud i rubricerad upphandling i enlighet med detta dokument. Upphandlingen vänder sig till leverantörer som har erfarenhet av att leverera tjänster i form av rekryteringsprocesser, både hel process samt delar av rekryteringsprocessen, avseende fastighetskompetenser.
Upphandlingen genomförs genom ett öppet förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och syftar i att resultera i avtal med tre (3) leverantörer, där avrop sker genom rangordning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen