235659-2019 - ResultatSverige-Östhammar: Cykellås
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås och låstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34913510 Cykellås
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva beställningar av lås och låstjänster av inner- och ytterdörrar till olika former av bostäder och lokaler inom Östhammars kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34913510 Cykellås, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44521130 Högsäkerhetslås, 44521140 Möbellås, 44521200 Hänglås och kedjor, 44521210 Hänglås, 44522000 Haspar, låsdelar och nycklar, 44522300 Delar till hänglås, 44522400 Låsdelar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen