235691-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Isoleringsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tilläggsisolering av vindar
Referensnummer: Unr 2/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45320000 Isoleringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ramavtal för avrop. Entreprenören åtar sig att i erforderlig omfattning utföra Tilläggsisolering av vindar med tillhörande arbeten enlighet detta avtal med tillhörande bilagor. Alla uppdrag är inom Norrköpings kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen