235697-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal El- Teleprojektör samt hiss
Referensnummer: 18/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att upphandla Ramavtal avseende El-och teleprojektör samt hiss.
Uppdrag kan avse nybyggnation, tillbyggnation eller ombyggnation och innehålla några eller samtliga av följande skeden: förskede, programskede, systemhandlingsskede, bygghandlingsskede, byggskede och förvaltningsskede.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen