235709-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangskonsult
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Havs- och vattenmyndigheten och kommunikationsenheten har behov stöd i arbetet med att utveckla och fullfölja olika evenemang för att nå verksamhetens mål 2019 och 2020. Därför upphandlar vi nu ett stöd att komplettera kommunikationsenhetens arbete i olika typer av evenemang.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79951000 Organisering av seminarier, 79952000 Evenemang, 79953000 Festivalarrangemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen