235715-2019 - ResultatSverige-JÖNKÖPING: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivningsexperter inom projektet Greppa Näringen
Referensnummer: 4.2.11-03765/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Greppa Näringen erbjuder kostnadsfri rådgivning som både lantbrukare och miljön tjänar på. Målen är minskade utsläpp av klimatgaser, minskad övergödning och säker användning av växtskyddsmedel.
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på Rådgivningsexperter inom projektet Greppa Näringen.
För att öka stödet till rådgivare inom Greppa Näringen vill Jordbruksverket engagera ett antal erfarna rådgivare som rådgivningsexperter. Syftet är att öka kvaliteten i rådgivningen, att experterna kan fungera som guider till nya och erfarna rådgivare och att förbättra rådgivningsunderlag. Det handlar också om att förbättra kontakten mellan projektledningen i Greppa Näringen och rådgivarna.
Uppgiften beträffande volym lämnas som en vägledning och utgör inte någon garanti för framtida volymer. Volymen kan komma att variera under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen