235798-2020 - ResultatSverige-MÖLNDAL: Analystjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analystjänster
Referensnummer: Dnr: 2019 3734-43:6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell förfrågan avser 3 årigt avtal, med möjlig förlängning 2+2+1 år,
Omfattande analyser av Aska, Vattenprover från dagvatten och rökgaskondensat, samt Fasta biobränslen inklusive Returträ klass 1 och 2 från Mölndal Energis produktionsanläggningar i Riskulla.
Anbud önskas på ”nyckelfärdiga” analystjänster inkl leverans av provkärl och transport.
Anbud på del av förfrågan accepteras om det avser samtliga prover inom respektive område: Vatten, Aska, Bränsle.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71900000 Laboratorietjänster, 79723000 Avfallsanalys, 90711300 Analys av miljöindikatorer utom för byggprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen