See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT- konsulter
Beskrivning: Upphandling av IT‑konsulter syftar till att säkerställa att verksamheten får tillgång till rätt kompetens vid rätt tidpunkt, inom ramen för gällande lagstiftning och på affärsmässiga villkor. IT‑konsulter kan omfatta en bred variation av roller och specialistområden, exempelvis systemutveckling, IT‑arkitektur, projektledning, IT‑säkerhet med mera.
Intern identifierare: 2026/186 VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1684513-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Projektledning
Intern identifierare: 1684514-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Verksamhetsutveckling och digitalisering
Intern identifierare: 1684515-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: IT-arkitektur och design
Intern identifierare: 1684516-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Analys/dataplattform/BI
Intern identifierare: 1684517-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Informations/IT-säkerhet
Intern identifierare: 1684518-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Systemutveckling
Intern identifierare: 1684519-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Webbutveckling
Intern identifierare: 1894599-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Objekt/systemförvaltning
Intern identifierare: 1684520-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: IoT/OT - tekniker
Intern identifierare: 1684521-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: AI/automation
Intern identifierare: 1882096-10