Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangstjänster
Referensnummer: HB/2017:361 och HS/2018:17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för evenemangstjänster inom Huge Bostäder AB och Huddinge Samhällsfastigheter AB. Tjänsten omfattar projektledning, planering, förberedelse samt utförande av större och mindre evenemang. Det kan också omfatta endast delar av ett uppdrag såsom att tillhandahålla och sätta upp ljud, ljus och scen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45237000 Anläggningsarbeten för scener, 71318100 Ljustekniska tjänster, 79952000 Evenemang, 92300000 Underhållningstjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen