235923-2018 - ResultatSverige-Märsta: Glassättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster
Referensnummer: UH-2017-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun upphandlar ramavtal avseende glasmästeritjänster för kommunen och AB Sigtunahem.
Avtalstid tre(3) år från avtalstecknande med möjlighet till förlängning med ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45441000 Glassättning, 14820000 Glas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen