235973-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avveckling – Avyttring av fordon och övriga tillgångar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvyttring av fordon och övriga tillgångar
BeskrivningUpphandlingen omfattar tjänsten avyttring av motorfordon och övriga tillgångar via internetbaserad auktion. Välkommen att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98391000 Avveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvyttring av lätta fordon < 3,5 ton (personbilar och lätta transportbilar)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108435:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50190000 Skrotning av fordon
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvyttring av tunga fordon > 3,5 ton (tunga transportfordon, entreprenadmaskiner)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108435:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvyttring av fritidsfordon (ATV, snöskotrar m m)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108435:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAvyttring av lösöre (möbler, handmaskiner m m)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108435:Lot:4